Falcao’nun Sahalardan Uzak Kalacağı Süre Belli Oldu

Üst üste bulduğu gollerin ardından Konyaspor karşısında sakatlanan Falcao, endişeleri de beraberinde getirdi. Üstün Restbet özellikleri beğeni topluyor. Sezon başında büyük umutlarla takıma katılan ancak uzun bir dönemi sakat olarak geçiren isim, takıma döndüğü günden itibaren hırslı oyunu ile beğeni topladı. Son olarak Konyaspor karşılaşmasının ikinci yarısında yapmış olduğu koşunun ardından sakatlandı. Kendisini yere bırakan oyuncu tedbir amaçlı kenara alınırken, yerine ise Adem Büyük oyuna dahil oldu. Falcao’nun son durumu için çekilen MR sonucunda orta düzeyde bir zorlanma olduğu görüldü. Buda yaklaşık iki hafta sahalardan uzak kalması anlamına geliyor.

Fenerbahçe Derbisine Yetiştirilmesi İsteniyor

Sağlı heyeti ile yapılan görüşmelerin ardından oyuncunun son durumu hakkında detaylı bilgi verildi. Restbet fırsatları değerlendirilmek üzere hazır. Yapılacak tedavinin en kısa sürede tamamlanması ve özellikle de Kadıköy’de oynanacak olan Fenerbahçe karşılaşmasına yetiştirilmesi hedefleniyor. Şampiyonluk kritik virajlarından biri olacak Fenerbahçe maçında yer alması, teknik heyetin ve taraftarın en büyük arzularından biri oldu. Buradan puan veya puanlar ile dönmek için gol yollarında ihtiyaç duyulan en önemli isim olacak. Oyuncunun yaşamış olduğu bu sakatlığın arkasında ise kondisyon antrenörünün olduğu gösterildi. Yapılan çalışmaların yetersiz kalması sonucu oyuncunun bu denli bir sorun ile karşı karşıya kaldığı konusunda düşünceler ortaya atıldı.

Gol Yollarında Formayı Adem Büyük Alacak

Falcao sakatlanırken, sakatlığı devam eden Andone de Kayserispor karşısında forma şansı bulamayacak. Bu oyuncular yerine ise sahada Adem Büyük’ün şans bulması bekleniyor. Geçmişteki maçlarda da gol yollarındaki sıkıntının giderilmesi için benzer bir durumun söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Taraftarın yakından takip ettiği süreç, teknik heyet tarafından da sürekli olarak kontrol ediliyor. Puan kaybına tahammülün olmadığı haftalarda yapılacaklar için oyuncularla özel görüşmelerde sürüyor. Saha içinde yapmaları gerekenler konusunda uyarılar sürüyor. Gol yollarında bir kez daha sıkıntı yaşamamak adına önlemler alınıyor. Çıkan sonuçlar zirve yarışını doğrudan etkileyecek olması ile de önemli hale geliyor.

Yorum yapın